Krátkodobé půjčky

Jsou úvěry, které můžeme mít na několik desítek let. Na mysli logicky máme především hypotéky. Přímo proti nim však stojí úvěry, které můžeme mít třeba i na pár jednotlivých dní. I ty jsou dnes součástí úvěrového trhu a nutno říci, že jsou poměrně oblíbenou možností, jak získat peníze. Jde s nimi ruku v ruce hlavně jednoduchost. Pojďme se tedy společně podívat na to, jak vypadají či co můžou nabídnout.

Jednoduchá žádost a rychlé vyřízení

Tím prvním, čím samozřejmě začneme, je samotná žádost. Tu lze uskutečnit dvěma způsoby. První možností je požádat si online, z pohodlí našeho domova. Jednoduše stačí vyplnit krátký internetový formulář a žádost je podána. Druhou možností může být SMS půjčka online. Tedy varianta, kdy nám k úspěšné a bezproblémové žádosti skutečně stačí odeslat jednu jedinou SMS zprávu. I do ní vepíšeme potřebné údaje a dále už ji jenom odešleme na konkrétní SMS číslo. A tím je žádost podána.

S jednoduchou žádostí souvisí také to, že je velmi rychle vyřízena. Pokud v tomto směru budeme konkrétní, je třeba říci, že mnohdy stačí pouze 10 minut a peníze odcházejí na váš bankovní účet. A to hlavně díky tomu, že proces schválení je z větší části automatický, ale i díky tomu, že půjčky mají velmi benevolentní podmínky samotného získání. Daným procesem tak projde skutečně každý.

Co je třeba splnit?

Budeme-li konkrétnější, je třeba říci, že mezi hlavní podmínky patří tuzemské státní občanství, plnoletost a také bankovní účet – právě na něho peníze odcházejí. Díky tomu si mohou požádat studenti, lidé v důchodu, matky na mateřské, ale stejně tak samozřejmě i zaměstnanci i podnikatelé, pro které je půjčka do 5 minut také možností, jak mohou vyřešit své krátkodobé finanční problémy, nebo si chtějí cokoliv zakoupit.

S podmínkami souvisí i to, že v rámci schvalování není třeba nic složitě dokládat. Znamená to, že není nutné sdělovat informace o zaměstnavateli, ani dokládat konkrétní příjem. Stejně tak ale není nutné ani to, aby poskytovatel nahlížel do bankovních a nebankovních registrů. Skvělá možnost pro všechny problémové klienty, kterým banky nebo klasické nebankovní společnosti již odmítají půjčit.

Na kolik peněz lze dosáhnout?

To, co každého jistě zajímá nejvíce, to jsou sumy, které lze v rámci této půjčky získat. Nutno říci, že se pohybují na nižších hodnotách. Nejčastěji se začíná na sumě 500 korun českých, ze kterých nabídka stoupá až k hodnotě 10 000 Kč. Jsou samozřejmě i výjimky, kdy někteří poskytovatelé nabídnou více, jiní zase méně. Ideálním příkladem může být společnost Kredito24, která nabídne jako maximum 15 000 Kč. A to už je v segmentu mikropůjček velmi zajímavá částka. Navíc tento poskytovatel patří mezi prověřené, kvalitní a stabilní, a tak s ním chybu zaručeně neuděláte.

S financemi souvisí i to, na jak dlouho si je lze vzít. A jelikož jde o půjčky krátkodobé, je daný termín splatnosti skutečně v řádech několika dní. Začít můžeme na jednom jediném dni a skončit na jednom měsíci. Komu se však daná lhůta zdá opravdu krátká, ten nemusí zoufat. Většina společností totiž umožní si termín i několikrát za sebou prodloužit a mít tak peníze třeba i 3 nebo 4 měsíce.

Finance na cokoliv

Co ještě v souvislosti s penězi nebylo zmíněno, to je účel použití. V tomto směru jako žadatelé nejste nijak omezováni. Dodat ale musíme to, že nejčastěji se finance využívají jako rezerva při krátkodobých problémech. Mezi ty patří třeba malá výplata, nečekaný výdaj, nebo ze strany zaměstnavatele neodeslaná mzda. A tak pokud není z čeho brát, jsou krátkodobé půjčky ideálním řešením, jak dané problémy rychle a jednoduše eliminovat, a to bez zbytečných otázek a ověřování.